Start
Ciekawostki
Białoruś w liczbach: liczba ludności  9 612 632, ludność według wieku 0 - 14 lat     14,3%, 15 - 64 lat 71,3%, ponad 64 lata 14,5%, średni wiek w całej populacji  38,8 lat. Oczekiwana długość życia w całej populacji 70,92 lat
 
powered_by.png, 1 kB

Mińsk w rankingu Lonely Planet!
Redaktor: MK   
Lonely Planet - wydawnictwo, zajmujące się przede wszystkim edycją przewodników turystycznych, ogłosiło ranking dziesięciu najlepszych do odpoczynku miejsc w Europie Wschodniej.
Pierwsze miejsce zajęły Julijskie Alpy z jedynym w Słowenii parkiem narodowym Triglav. Kolejne pozycje to stolica Bośni i Hercegowiny- Sarajewo, chorwacka wyspa Mljet , historyczno-archeologiczny kompleks Stary Orchej w Mołdawii, Tallin, czeski zamek -twierdza Loket, polski Toruń, słowacka Ryga oraz białoruski Mińsk , który zamyka dziesiątkę najlepszych wschodnioeuropejskich miejsc turystycznych.

Wydawnictwo uzasadnia swój wybór w następujący sposób:
„Mińsk raczej na pewno was zadziwi. Stolica Białorusi zaskoczy was progresywnością i współczesnością . Jest tu dużo stylowych kawiarni, restauracje z wi-fi, przepełnione bary i nocne kluby. Sushi-bary i galerie sztuki znajdują się w samym centrum miasta, które swego czasu było przebudowane zgodnie z gustem Stalina. W mieście jest mało znanych na całym świecie miejsc, ale w zamian Mińsk oferuje dużo ciekawych zakątków dla tych, którzy są zaczarowani okresem sowieckim i miejsc, gdzie można nie tylko poczuć się jak w domu, ale i zabawić się kiedy do miasta przyjdzie noc”.
 
źródło: БелаПАН


TAGI: Mińsk, turystyka, pomoc w stolicy Białorusi
 
© 2018 Białoruś - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoruś
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi