Start
Ciekawostki
Białoru¶ należy do czołówki krajów, w których mieszkaj± ludzie długowieczni. Z danych statystycznych wynika, że obecnie blisko 650 Białorusinów przekroczyło wiek stu lat.
 
powered_by.png, 1 kB

Mińsk w rankingu Lonely Planet!
Redaktor: MK   
Lonely Planet - wydawnictwo, zajmuj±ce się przede wszystkim edycj± przewodników turystycznych, ogłosiło ranking dziesięciu najlepszych do odpoczynku miejsc w Europie Wschodniej.
Pierwsze miejsce zajęły Julijskie Alpy z jedynym w Słowenii parkiem narodowym Triglav. Kolejne pozycje to stolica Bo¶ni i Hercegowiny- Sarajewo, chorwacka wyspa Mljet , historyczno-archeologiczny kompleks Stary Orchej w Mołdawii, Tallin, czeski zamek -twierdza Loket, polski Toruń, słowacka Ryga oraz białoruski Mińsk , który zamyka dziesi±tkę najlepszych wschodnioeuropejskich miejsc turystycznych.

Wydawnictwo uzasadnia swój wybór w następuj±cy sposób:
„Mińsk raczej na pewno was zadziwi. Stolica Białorusi zaskoczy was progresywno¶ci± i współczesno¶ci± . Jest tu dużo stylowych kawiarni, restauracje z wi-fi, przepełnione bary i nocne kluby. Sushi-bary i galerie sztuki znajduj± się w samym centrum miasta, które swego czasu było przebudowane zgodnie z gustem Stalina. W mie¶cie jest mało znanych na całym ¶wiecie miejsc, ale w zamian Mińsk oferuje dużo ciekawych zak±tków dla tych, którzy s± zaczarowani okresem sowieckim i miejsc, gdzie można nie tylko poczuć się jak w domu, ale i zabawić się kiedy do miasta przyjdzie noc”.
 
Ľródło: БелаПАН


TAGI: Mińsk, turystyka, pomoc w stolicy Białorusi
 
© 2024 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi