Start arrow Aktualno¶ci arrow Spotkanie Ambasadora Białorusi z Białorusinami Podlasia
Ciekawostki
Białoru¶ w liczbach: liczba ludno¶ci  9 612 632, ludno¶ć według wieku 0 - 14 lat     14,3%, 15 - 64 lat 71,3%, ponad 64 lata 14,5%, ¶redni wiek w całej populacji  38,8 lat. Oczekiwana długo¶ć życia w całej populacji 70,92 lat
 
powered_by.png, 1 kB
Spotkanie Ambasadora Białorusi z Białorusinami Podlasia
Redaktor: TB   
We wtorek 27 wrze¶nia Ambasador Białorusi w Polsce Wiktar Gajsenak spotkał się w Białymstoku z przedstawicielami etnicznych Białorusinów Podlasia.

Głównym tematem spotkania była kwestia przenoszenia Centrum kulturalnego Białorusi z Białegostoku do Warszawy. Uczestnicy spotkania ze smutkiem odebrali t± wiadomo¶ć, ale wyrazili nadzieję, że fakt przenoszenia Centrum w żaden sposób nie wpłynie na skuteczno¶ć jego działania w woj. podlaskim.

Wiktar Gajsenak przekazał obecnym odpowiedĽ Prezydenta Białorusi na list Białorusinów Podlasia, którzy w trosce o zachowanie Centrum w Białymstoku zwrócili się do Aleksandra Łukaszenki z pro¶b± o wyja¶nienie sytuacji. W przekazanym li¶cie Prezydent wytłumaczył przyczyny przenoszenia Centrum i zapewnił Białorusinów, że ich działalno¶ć na rzecz zachowania kultury białoruskiej zawsze będzie wspierana przez białoruskie państwo, a Centrum kulturalne w Warszawie nadal będzie pełniło wszystkie swoje podstawowe funkcje.

Ambasador potwierdził, że Centrum zrobi wszystko, aby Białorusini Podlasia nie odczuli skutków jego przenoszenia. Stwierdził, że niezbędne w tym wsparcie okaże również Ambasada Białorusi w Warszawie i Konsulat Generalny w Białymstoku. Jednocze¶nie podziękował obecnym za ich wkład w rozwój kultury białoruskiej na Podlasiu.  


TAGI: kultura, Białoru¶, Polska, centrum kulturalne
 
© 2021 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi