Start arrow Informacje praktyczne arrow Ł±czno¶ć i telekomunikacja na Białorusi
Ciekawostki
Białoru¶ podzielona jest na 6 obwodów (odpowiadaj±cych polskim województwom): brzeski, homelski, grodzieński, mohylewski, miński, witebski oraz wydzielone na prawach obwodu miasto Mińsk.
 
powered_by.png, 1 kB
Ł±czno¶ć i telekomunikacja na Białorusi
Redaktor: KJ   
Jedynym operatorem tradycyjnej telefonii stacjonarnej na Białorusi jest „Biełtelekom".
Telefonia komórkowa jest w fazie szybkiej rozbudowy. Cała trasa z Brze¶cia do Mińska i sam Mińsk jest pokryty ł±czno¶ci± sieci komórkowej. Obecnie funkcjonuje kilku operatorów telefonii komórkowej: BelCel, MCS („Mobilnaja Cyfrovaja Svjaz"), MTS („Mobilnyje Tele Sistemy") oraz "life:)" (dawny BeST - Biełorusskaja Siet Telekomunikacij).
W celu uzyskania poł±czenia telefonicznego z Polsk± należy wykręcić numer 8, po sygnale numery 10, 48, następnie numer kierunkowy miasta i numer abonenta.

Aby poł±czyć się z miejscowo¶ciami na terenie Białorusi należy wykręcić numer kierunkowy 8, następnie po sygnale 0, numer kierunkowy miejscowo¶ci i numer abonenta. Podobnie dzwoni się na białoruski telefon komórkowy: 8, sygnał, 0, numer sieci, i numer abonenta. W celu poł±czenia się z polskim telefonem komórkowym należy wykręcić kolejno: 8, sygnał, 0, 10, 48, numer sieci i numer telefonu.

TAGI: telekomunikacja na Białorusi, telefonia, Internet, Białoru¶, komórki na Białorusi
 
© 2019 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi