Start arrow Informacje praktyczne arrow Łączność i telekomunikacja na Białorusi
Ciekawostki
Białoruś w liczbach: liczba ludności  9 612 632, ludność według wieku 0 - 14 lat     14,3%, 15 - 64 lat 71,3%, ponad 64 lata 14,5%, średni wiek w całej populacji  38,8 lat. Oczekiwana długość życia w całej populacji 70,92 lat
 
powered_by.png, 1 kB
Łączność i telekomunikacja na Białorusi
Redaktor: KJ   
Jedynym operatorem tradycyjnej telefonii stacjonarnej na Białorusi jest „Biełtelekom".
Telefonia komórkowa jest w fazie szybkiej rozbudowy. Cała trasa z Brześcia do Mińska i sam Mińsk jest pokryty łącznością sieci komórkowej. Obecnie funkcjonuje kilku operatorów telefonii komórkowej: BelCel, MCS („Mobilnaja Cyfrovaja Svjaz"), MTS („Mobilnyje Tele Sistemy") oraz "life:)" (dawny BeST - Biełorusskaja Siet Telekomunikacij).
W celu uzyskania połączenia telefonicznego z Polską należy wykręcić numer 8, po sygnale numery 10, 48, następnie numer kierunkowy miasta i numer abonenta.

Aby połączyć się z miejscowościami na terenie Białorusi należy wykręcić numer kierunkowy 8, następnie po sygnale 0, numer kierunkowy miejscowości i numer abonenta. Podobnie dzwoni się na białoruski telefon komórkowy: 8, sygnał, 0, numer sieci, i numer abonenta. W celu połączenia się z polskim telefonem komórkowym należy wykręcić kolejno: 8, sygnał, 0, 10, 48, numer sieci i numer telefonu.

TAGI: telekomunikacja na Białorusi, telefonia, Internet, Białoruś, komórki na Białorusi
 
© 2022 Białoruś - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoruś
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi