Start arrow Biznes arrow Len na Białorusi
Ciekawostki
Białoru¶ graniczy z dwoma krajami WNP: Rosj± (990 km) i Ukrain± (975 km) oraz z trzema krajami Unii Europejskiej: Litw± (462 km), Łotw± (143 km) i Polsk± (418 km).
 
powered_by.png, 1 kB
Len na Białorusi
Redaktor: LK   
Białoru¶ jest jednym z uznanych liderów w uprawie lnu. Kraj posiada trzecie miejsce po Chinach i Francji wg zakresu uprawy lnu. W republice przy¶pieszonym tempem odbywa się wznowienie produkcji, budownictwo nowych fabryk i rekonstrukcja już posiadanych mocy. Ł±cznie w Białorusi jest 44 roszarnie lnu. Jednym z największych producentów tkanin i wyrobów lnianych jest Orszanski kombinat lniany, który produkuje ponad 30 mln kwadratowych metrów tkanin rocznie.
Podstawowymi odbiorcami białoruskiego lnu s± Włochy, Turcja, Francja, USA, Szwecja, Niemcy, Czechy, kraje bałtyckie. Lniane kolekcje w różne lata przedstawiały takie domy mody jak Dolche&Gabbana i Armani. Z białoruskiego lnu szyj± swoje modele takie firmy jak Hugo Boss, Zara, Mexx.

Według danych Biełlegpromu, udział wła¶ciwy produkcji przemysłu lekkiego Białorusi w ł±cznym zakresie produkcji przemysłowej wynosi 3-4%, eksportu – 2-3%. W latach 2007-2010 przedsiębiorstwa koncernu eksportowały produkcję na $600-690 mln rocznie, przy tym wła¶ciwy udział eksportu w zakresie produkcji przedsiębiorstw koncernu wynosił 45-50%.

Osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy nt. wybranych sektorów białoruskiej gospodarki zachęcamy do kontaktu z działem obsługi biznesu

TAGI: len z Białorusi, produkcja lnu, Białoru¶, eksport, import lnu, Privilea
 
© 2022 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi