Start arrow Biznes arrow Przemysł petrochemiczny
Ciekawostki
Białoru¶ należy do czołówki krajów, w których mieszkaj± ludzie długowieczni. Z danych statystycznych wynika, że obecnie blisko 650 Białorusinów przekroczyło wiek stu lat.
 
powered_by.png, 1 kB
Przemysł petrochemiczny
Redaktor: GF   

Około jednej trzeciej przemysłowej produkcji Białorusi i połowa jej wpływów walutowych wypada na udział państwowego koncernu „Biełniefiechim”, który jednoczy ponad 60 organizacji, które zajmuj± się wydobyciem, przetwórstwem oraz transportowaniem ropy naftowej. Ponad 70% produkcji tej firmy wpływa na zewnętrzne rynki w ponad 110 krajach ¶wiata.

Przedsiębiorstwa petrochemicznego kompleksu produkuj± szeroki zakres najbardziej zapotrzebowanej produkcji – od nawozów mineralnych do opon i włókna szklanego, w produkcji których s± stosowane innowacyjne technologie.

OAO „Biełaru¶kalij” zajmuje przeszło 15% ¶wiatowego rynku potasowego i wysyła produkcję do 65 krajów.

Jednym z największych przedsiębiorstw branży jest OAO „Biełszyna”, które produkuje ponad 300 typowymiarów opon dla osobowych, ciężarowych, samochodów o dużej ładowno¶ci, maszyn do budowy dróg i podno¶nikowo-transportowych maszyn, transportu elektrycznego, autobusów, traktorów i maszyn rolniczych. Produkcja przedsiębiorstwa jest sprzedawana w ponad 50 krajach ¶wiata. Eksport produkcji wynosi ponad 60% ł±cznego zakresu sprzedaży. Podstawowym partnerem w handlu zewnętrznym jest Rosja, na której udział wypada 41% dostaw eksportowych.

Petrochemiczny przemysł Białorusi jest reprezentowany nowoczesnymi kompleksami dla produkcji wysokojako¶ciowych produktów naftowych: OAO „Naftan” (m. Nowopołock) i OAO „Mozyrska rafineria petrochemiczna”.

Białoruskie rafinerie petrochemiczne do końca 2012 roku zakończ± realizację wszystkich projektów inwestycyjnych, niezbędnych dla przej¶cia do produkcji benzyn samochodowych, odpowiadaj±cych europejskim normom jako¶ci Euro-4 i Euro-5. Obecnie rafinerie Białorusi produkuj± około 80 nazw certyfikowanej, w tym na terenie Europy, produkcji.

Osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy nt. wybranych sektorów białoruskiej gospodarki zachęcamy do kontaktu z działem obsługi biznesu

 

TAGI: petrochemia, Białoru¶, produkty petrochemiczne, produkcja na Białorusi

 
© 2024 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi