Start arrow Aktualno¶ci arrow Zmiany w zasadach wydawania wiz na lotnisku
Ciekawostki
Białoru¶ podzielona jest na 6 obwodów (odpowiadaj±cych polskim województwom): brzeski, homelski, grodzieński, mohylewski, miński, witebski oraz wydzielone na prawach obwodu miasto Mińsk.
 
powered_by.png, 1 kB
Zmiany w zasadach wydawania wiz na lotnisku
Redaktor: NK   
Białoruskie MSZ wprowadziło duże udogodnienie dla osób, które chc± lecieć samolotem na Białoru¶ . Od dzi¶ wszyscy obcokrajowcy, którzy przybywaj± na Białoru¶ samolotem, będ± mogli otrzymać wizy na lotnisku w Mińsku. Musz± jednak dostarczyć wcze¶niej dokumenty, niezbędne do ich wyrobienia.
Jednak wymagania do otrzymania tych wiz pozostaj± takie same. Je¶li na przykład turysta chce otrzymać wizę na lotnisku w Mińsku, to musi za po¶rednictwem biura podróży dostarczyć do punktu wizowego kilka dni przed przylotem umowę na udzielenie usług turystycznych. Je¶li kto¶ chce otrzymać wizę służbow±, to do punktu wizowego na lotnisku musi dostarczyć odpowiedni wniosek od białoruskiej firmy.
W sytuacjach wyj±tkowych - na przykład choroby czy ¶mierci osoby bliskiej - wiza będzie wyrabiana na lotnisku od razu po okazaniu niezbędnych dokumentów.
Przez ostatnich 12 miesięcy mieszkańcy państw, na których terenie znajdowały się białoruskie placówki konsularne, mogli wyrabiać wizy na lotnisku w Mińsku tylko w wyj±tkowych przypadkach, np. ¶mierci osoby bliskiej.

TAGI: wiza, Mińsk, samolot, turystyka, biznes
 
© 2021 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi