Start arrow Informacje praktyczne arrow Waluty oraz płatno¶ci
Ciekawostki
Białoru¶ należy do czołówki krajów, w których mieszkaj± ludzie długowieczni. Z danych statystycznych wynika, że obecnie blisko 650 Białorusinów przekroczyło wiek stu lat.
 
powered_by.png, 1 kB
Waluty oraz płatno¶ci
Redaktor: NB   
¦rodkiem płatniczym jest wył±cznie miejscowa waluta. Na terytorium Białorusi przestrzegany jest zakaz dokonywania płatno¶ci walutami obcymi (np. USD, Euro). Regulowanie należno¶ci w walucie obcej możliwe jest jedynie w ¶ci¶le wyznaczonych punktach usługowo-handlowych (stacje benzynowe i sklepy w dużych miastach b±dĽ przy drogach tranzytowych, opłata za drogi ekspresowe, w tym na trasie Brze¶ć-Mińsk). Pieni±dze można wymienić w bankach czynnych z reguły do godz. 17.00 (czasami należy okazać paszport) lub w kantorach.

W dużych miastach sieć kantorów jest do¶ć dobrze rozwinięta, prowizja z reguły nie jest pobierana (w Grodnie, Brze¶ciu oraz Mińsku można sprzedać lub kupić polskie złote).

W mniejszych miejscowo¶ciach kantorów praktycznie nie ma. Zabroniona jest czarnorynkowa wymiana waluty. Przygodna wymiana pieniędzy może być potraktowana jako niezgodna z prawem i skończyć się zatrzymaniem oraz grzywn±.

¬ródło: MSZ
 
© 2022 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi