Start arrow Informacje praktyczne arrow Informacje dla zmotoryzowanych
Ciekawostki
Białoru¶ graniczy z dwoma krajami WNP: Rosj± (990 km) i Ukrain± (975 km) oraz z trzema krajami Unii Europejskiej: Litw± (462 km), Łotw± (143 km) i Polsk± (418 km).
 
powered_by.png, 1 kB
Informacje dla zmotoryzowanych
Redaktor: TN   
Spis tre¶ci
Informacje dla zmotoryzowanych
Strona 2
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane, natomiast bardzo skrupulatnie milicja kontroluje posiadanie przez kierowców obowi±zkowego wyposażenia samochodu (apteczka, trójk±t ostrzegawczy, koło zapasowe), nalepki PL, ważnego przegl±du technicznego oraz ubezpieczenia (tzw. zielonej karty).

W apteczce samochodowej, w zestawie ¶rodków medyczno-opatrunkowych nie może zabrakn±ć m.in. 10-cio % roztworu amoniaku, walidolu (lek nasercowy), jodyny, bandaży sterylnych oraz elastycznych, waty, plastrów opatrunkowych, opaski uciskowej b±dĽ gumowego węża uciskowego, nożyczek z zaokr±glonymi końcówkami, rękawiczek chirurgicznych czy też chusteczek higienicznych. Stan apteczek samochodowych może być sprawdzany wyrywkowo zarówno przez białorusk± straż graniczn± jak i przez patrole milicji drogowej. W razie stwierdzenia uchybień oraz nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego wymierzane s± kary. Kierowcy powinni uwzględniać częste radarowe kontrole prędko¶ci. Pomimo stałych podwyżek cen, paliwo jest na Białorusi tańsze niż w Polsce, należy się jednak liczyć ze sporadycznymi trudno¶ciami z zatankowaniem (duże odległo¶ci między stacjami paliwowymi, benzyna 98-oktanowa dostępna tylko na nielicznych stacjach). W nowoczesnych stacjach benzynowych w większych miastach oraz przy głównych trasach za paliwo można płacić w walucie miejscowej, w dolarach lub w euro; w małych miejscowo¶ciach - wył±cznie w rublach białoruskich.


 
© 2022 Białoru¶ - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoru¶
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi