Start arrow Turystyka arrow Mirski Zamek
Ciekawostki
Białoruś graniczy z dwoma krajami WNP: Rosją (990 km) i Ukrainą (975 km) oraz z trzema krajami Unii Europejskiej: Litwą (462 km), Łotwą (143 km) i Polską (418 km).
 
powered_by.png, 1 kB
Mirski Zamek
Redaktor: MK   
Spis treści
Mirski Zamek
Strona 2
Strona 3

Image Co teraz?
Mirski zamek jest w częściowym remoncie, jednak mimo to może go zwiedzić każdy turysta. Oczywiście jak to bywa w przypadku takich obiektów wstęp jest płatny, jednak nie są to duże pieniądze.
Po przekroczeniu bramy wjazdowej można podziwiać postawioną pośrodku studnię, podziemne więzienie oraz liczne wystawy znajdujące się w wieżach zamku. Z autopsji proponuję turystom zabrać wygodne obuwie na wycieczkę, ponieważ wchodzenie i schodzenie z bardzo stromych schodów na szpilkach nie jest wygodne :).
Obok zamku znajduje się spory parking, na terenie którego są rozstawione namioty z pamiątkami. Wybór jest tak duży, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Obszar otaczający twierdzę został zaadaptowany na park, z którego można podziwiać piękny krajobraz mirskiego zamku odbijającego się w pobliskim stawie. Zajmuje on powierzchnię 16ha i za najcenniejszą jego część uważa się znajdującą się w pobliżu kaplicę.
Zaraz za nią mieści się ceglany budynek dawnej szkoły. Absolwenci uczelni do tej pory biorą udział w jego renowacji.

Spacerując nad stawem często można spotkać się z widokiem tutejszych rybaków.
Jeden z nich zapytany jak to jest łowić ryby w tak urokliwym miejscu, nad wodą, w której odbija się jeden z zabytków UNESCO odpowiedział, że już po tylu latach nie robi to na nim wrażenia i nawet niektórzy traktują go jak atrakcję turystyczną i chcą sobie robić z nim zdjęcia:).

Turystom zmęczonym zwiedzaniem proponuję odpoczynek w restauracji, która znajduje się po przeciwnej stronie zamku, obok parkingu. Można wykonać pamiątkowe zdjęcia na uwielbianej przez odwiedzających fontannie, która jest własnością restauracji oraz delektować się pysznymi białoruskimi potrawami na tarasie z widokiem na panoramę Miru.

 
© 2024 Białoruś - zwiedzanie Białorusi, wczasy Białoruś
e-Hotel.pl tanie hotele na Białorusi